úvod  |   časté otázky  |   o nás  |   kontakt  |   english

Basti - pročištění tlustého střeva

Basti je aplikace teplého oleje a bylin do tlustého střeva, bez přidání léků nebo chemikálií. Pročišťuje organismus, dodává energii, omlazuje orgány a pokožku, podporuje hubnutí.

Co je pročištění střev (basti)?
Basti je aplikace teplého oleje a bylinných odvarů do tlustého střeva, bez přidání léků nebo chemikálií. Teplý olej s bylinami harmonizuje organismus, pročistí, změkčí, rozdrobí a odstraní zbytky stolice, parazity, hlen a další odpadní látky ze střevní sliznice. Klient leží na lůžku a do konečníku se jemně zavede rektální hadička. Je vhodné udržet olej s bylinami alespoň několik minut. Následně lze jít na toaletu. Basti je šetrnější a účinnější než oblíbená kolonhydroterapie, která vysušuje střevní sliznici a může ji poškodit.

Jaké jsou cíle léčby?
Ájurvédská medicína používá basti k léčbě mnoha nemocí, např. zácpy, řídnutí kostí (tlusté střevo úzce souvisí s kostmi), dráždivého tračníku, revmatoidní artritidy, nervových poruch atd. Účelem je pročistit a zavodnit organismus, zjemnit a odstranit toxické odpadní látky, posílit a stimulovat kosterní systém, nervy, svaly, žlázy, oběhový a imunitní část zažívacího traktu, stimulovat peristaltiku, a očistit střevní stěny pro lepší vstřebatelnost živin.

Kolik procedur je třeba?
Počet závisí na individuálních potřebách klienta. Při naší západní stravě se doporučuje nejméně 3, lépe 6–8 procedur následujících brzy po sobě. Pak je vhodné udržovat střevo čisté 1 x měsíčně.

Je tato terapie bezpečná?
Naprosto. Používáme sterilní kvalitní nástroje, čímž se brání infekci. Tlak a teplota zabezpečuje pohodlí a bezpečnost.

Co když se stydím? A nebolí to?
Procedura probíhá v uzavřené místnosti, bez hluku. Minimální křeče nebo malý nepříjemný poct se dostaví jako při každém střevním pohybu. Teplé byliny s olejem naopak působí velmi příjemně. Po asi 10–20 minutách můžete jít na toaletu. Je vhodné si vzít vložky, protože zbylý olej může ještě odkapávat.

Jak se na proceduru připravím?
Pro nejlepší výsledek pijte dostatek vody, omezte zahleňující potraviny (červené maso, vejce, sůl, pšenici a pšeničné pečivo), jezte zeleninová jídla několik dnů před pročištěním. Nejvhodnější dobou pro proceduru je ráno nebo večer. Při ranní proceduře je lépe nejíst a pít jen málo vody 2 hodiny před terapií. Při večerním provedení nejezte 2 hodiny před pročištěním. Po proceduře za hodinu můžete jíst, jen pokud máte hlad.

Jak poznám špatně fungující tlusté střevo, a přítomnost toxinů v těle?< br> Následující příznaky značí potřebu detoxikace: zácpa, hemoroidy, revmatismus, artritida,dna, chronické bolesti hlavy, nervová onemocnění, zápach z úst, nadýmání, deprese, nervozita, špatná koncentrace, únava, studené ruce a nohy, suché a lámavé nehty, bolest zad, svalů nebo kloubů, povlak na jazyku, kožní vyrážky, neschopnost zhubnout, špatná imunita, nachlazení, poruchy sexuálních funkcí, chronická horečka, nespavost, zvonění v uších, ledvinové kameny, zvracení,nadýmání, bolest zad.

Kdy není tato metoda vhodná?
V těchto případech se basti nepoužívá:u dětí a starých osob, při průjmu, při akutní horečce, při zánětu konečníku a krvácení z konečníku, při chronickém kašli, při oslabení, při chudokrevnosti a při cukrovce.

Jaké jsou výhody této terapie?
Některé výhody pravidelného pročišťování střeva: jedna až dvě následné stolice; zlepšená funkce střev s účinnějším vstřebáváním živin; snížení hlenu v plicích; mladší vzhled; více energie, lehkost, svěžest; zvýšená pohyblivost; jemnější, vláčnější kůže; zhubnutí; bystrá mysl; pocit vitality a zdraví.

Jaká je cena?
Za proceduru je cena 350,– Kč.

↑nahoru   |   Tisk stránky  |  Upozornění  |  Copyright  |  2009 (c) Ecce Vita, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena